پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - اراضی ملی استان تا شهریور سنددار می‎شوند/ واگذاری پارک‎های جنگلی به بخش خصوصی
سال تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها  |  منابع طبیعی بستر حیات وتوسعه
بازدید : 984 27 فروردين 1399 ساعت 12:33 شماره :71329
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری بوشهر مطرح کرد
اراضی ملی استان تا شهریور سنددار می‎شوند/ واگذاری پارک‎های جنگلی به بخش خصوصی
 

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری بوشهر مطرح کرد:

اراضی ملی استان تا شهریور سنددار میشوند/ واگذاری پارکهای جنگلی به بخش خصوصی +فیلم

: به گفته منتظری، مقررات حریم ۶۰ متری دریا امسال در استان اجرایی می شود.

خلیج فارس: مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر گفت: پارک‌های جنگلی برای اجرای طرح‌های گردشگری، دام و طیور و سایر طرح‌های مرتبط با منابع طبیعی به بخش خصوصی واگذار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل؛ غلمرضا منتظری در نشست خبری ادامه داد: استان بوشهر دارای هشت پارک جنگلی است که تاکنون پارک عامری دیلم به بخش خصوصی واگذار شده‌ و این سیاست در سال جاری با جدیت دنبال می‌شود.

گفتگوی ویدئویی خلیج فارس با مدیرکل منابع طبیعی بوشهر

به گفته منتظری، بهبود عملکرد پارک های جنگلی با اولویت اداره آن توسط تشکل های کشاورزی و جوامع محلی از اهداف این اقدام است، ضمن اینکه پارک جنگلی دیر نیز مراحل نهایی واگذاری به شهرداری را طی می کند.

به گفته وی، پارک های جنگلی چاهکوتاه بوشهر و سرکره برازجان در اولویت واگذاری به بخش خصوصی هستند و پس از آن سایر پارک های حنگلی از طریق فراخوان عمومی واگذار خواهند شد.

همه اراضی ملی استان تا شهریور سند دار می شوند

وی یکی دیگر از اولویت های این اداره در سالجاری را تثبیت مالکیت دولت در عرصه‌های ملی دانست و اضافه کرد: یکی از مشکلات ما هم مرز بودن زمین‌های ملی با مستثنیات است که این امر همیشه اعتراض‌ها و اختلاف‌هایی در بحث اسناد ملی و مستثنیات به دنبال دارد.

منتظری یادآور شد: در همین ارتباط طرح حدنگاری (کاداستر) با هدف اینکه در بحث مالکیت مشکلی نداشته باشیم در استان از سال های قبل آغاز شده و در سال گذشته نیز جهش خوبی داشتیم، از این رو با تهیه نقشه‌های اراضی ملی رقومی سازی آنها، برای گرفتن سند تک برگ همه عرصه های طبیعی تا شهریورماه تلاش خواهیم کرد.

منتظری اضافه کرد: ایجاد کمربند حفاظتی در مرز بین اراضی ملی و مستثنیات با اولویت اراضی خلع ید و رفع تصرف شده به منظور جلوگیری از هرگونه تعرض و تصرف از دیگر برنامه‌های این اداره‌کل است که این کار در یک مدت زمان محدود انجام نمی‌شود و نیاز به کار و بررسی دارد.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر گفت: در راستای قانون اراضی ساحلی و مستحدث مصوب سال ۵۴، برای احصا و تعیین حریم ۶۰ متری دریا نیاز به اجرای مقررات است که کارهای اولیه انجام و امسال این قانون در استان اجرایی می شود.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :