پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - تلاش برای مهار کامل آتش‌سوزی در کوه سیاه دشتستان ادامه دارد
سال تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها  |  منابع طبیعی بستر حیات وتوسعه
بازدید : 860 11 خرداد 1399 ساعت 9:49 شماره :73081
تلاش برای مهار کامل آتش‌سوزی در کوه سیاه دشتستان ادامه دارد
تلاش برای مهار کامل آتش‌سوزی در کوه سیاه دشتستان ادامه دارد
 

تلاش برای مهار کامل آتش‌سوزی در کوه سیاه دشتستان ادامه دارد

 

-  به گزارش روابط عمومی اداره کل اداره کل منابع طبیعی استان بوشهر:  مدیرکل مدیریت بحران استان بوشهرگفت: آتش سوزی در بیشتر نقاط کوه سیاه دشتستان خاموش شده، اما هنوز به طور کامل مهار نشده است.

جهانگیر دهقانی روز شنبه درگفت وگو با ایرنا افزود: نیروهای امدادی دیشب بیشتر نقاط کوه سیاه دشتستان را که هنوز آتش در آن شعله می‌کشید  از جمله در منطقه درنگ را خاموش کردند .

وی ادامه داد: نیروهای مردمی و دستگاه‌های متولی در محل حادثه حضور دارند و به لکه گیری مشغول هستند تا اگر شعله‌ای زیر خاکستر مانده خاموش کنند .

دهقانی با بیان اینکه  در زمان حاضر آتش سوزی در کنترل است گفت: امروز برای پایش دقیق تر از وضعیت موجود بازدید هوایی از منطقه حادثه  انجام شد.

وی گفت: عصر دیروز یکی از نیروهای مردمی که در حال اطفا آتش در کوه سیاه بخش بوشکان دشتستان بود به علت سختی کار و گرمای هوا دچار مشکل تنفسی شد که باتوجه به حضور بالگرد در منطقه از قله کوه به پایین منتقل و به آمبولانس تحویل و همان جا درمان شد.

مدیرکل مدیریت بحران استان بوشهر همچنین درباره بالگرد اطفا حریق اعزامی که دچار نقص فنی شده است افزود: بالگرد یادشده  در دست تعمیر است و هنوز نتوانسته از فرودگاه بوشهر به سمت منطقه حادثه پرواز کند.

آتش سوزی در مراتع کوه سیاه دشتستان به علت وقوع صاعقه عصر چهارشنبه هفتم خرداد آغاز شده و امروز وارد چهارمین روز خود شده است.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :