پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - آتش کوه سیاه دشتستان خاموش شد
سال تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها  |  منابع طبیعی بستر حیات وتوسعه
بازدید : 1004 11 خرداد 1399 ساعت 9:58 شماره :73082
آتش کوه سیاه دشتستان خاموش شد
آتش کوه سیاه دشتستان خاموش شد
 

=         آتش کوه سیاه دشتستان خاموش شد=          

=         به گزارش روابط عمومی اداره کل :  مدیرکل منابع طبیعی وآبخیزداری استان بوشهر گفت: با همت نیروهای مردمی، یگان حفاظت منابع طبیعی، عشایر و سایر دوستداران طبیعت و محیط زیست آتش ارتفاعات کوه سیاه بخش بوشکان دشتستان خاموش شد.

=         غلامرضا منتظری روز شنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: آتش ارتفاعات کوه سیاه بخش بوشکان دشتستان عصر روز چهارشنبه بر اثر صاعقه به وقوع پیوست و تا شب گذشته همچنان ادامه داشت.

=         وی بیان کرد: در این مدت با تلاش نیروهای مردمی و یگان حفاظت آتش بخش‌هایی از منطقه کنترل شد اما برای خاموش کردن آتش در مناطق سخت گذر با شیب تند نیازمند بالگرد بودیم که با هماهنگی‌های انجام شده عصر پنجشنبه بالگرد آبپاش هوانیروز سپاه از تهران وارد منطقه شد و عملیات خاموش کردن آتش به صبح جمعه موکول شد اما بالگرد به دلیل نقص فنی عملیاتی نشد.

=         منتظری گفت: با هماهنگی انجام شده تا ظهر جمعه یک فروند بالگرد جمعیت هلال احمر از استان فارس وارد منطقه آتش سوزی شد و با انجام هشت سورتی پرواز انتقال نیرو، امکانات و آب و غذا برای نیروهای مستقر در منطقه انجام و توانستیم آتش را تاشب کنترل کنیم.

=         وی ادامه داد: تا صبح امروز نیز لکه‌هایی باقی مانده بود که با تلاش نیروهای مستقر در منطقه این مناطق نیز به طور کامل خاموش و پس از بازدید هوایی که انجام شده در زمان حاضر آتش در ارتفاعات کوه سیاه دشتستان به طور کامل خاموش شده است.

=         مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر گفت: هنوز مساحت تحت تاثیر آتش در ارتفاعات کوه سیاه دشتستان مشخص نیست و نیازمند بررسی  نقشه‌های توپوگرافی از سوی این سازمان است.

=         بعداز آتش سوزی منطقه دهرود دشتستان و کوه‌های بیرمی منطقه خائیز تنگستان در هفته جاری این سومین حادثه آتش سوزی است که در استان بوشهر به وقوع پیوسته است.

=         در ماه‌های فروردین و اردیبهشت ۳۱ مورد حادثه آتش سوزی در مراتع استان بوشهر به وقوع پیوسته و ۱۹۴ هکتار از مراتع استان دچار آتش سوزی شده است.

=         آتش سوزی دهرود دشتستان و خائیز تنگستان در هفته جاری باعث سوختن ۶۲۰ هکتار از مراتع مناطق یادشده شد.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :