پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - ۸۹پروژه منابع طبیعی استان بوشهر با اعتبار ۱۵.۵میلیارد تومان آغاز شد
سال تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها  |  منابع طبیعی بستر حیات وتوسعه
بازدید : 415 18 آذر 1399 ساعت 14:19 شماره :79739
۸۹پروژه منابع طبیعی استان بوشهر با اعتبار ۱۵.۵میلیارد تومان آغاز شد
۸۹پروژه منابع طبیعی استان بوشهر با اعتبار ۱۵.۵میلیارد تومان آغاز شد

مدیرمنابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر از اجرای ۸۹پروژه آبخیزداری، بیابان‌زدایی و مرتع‌کاری همزمان با روز جهانی خاک در استان بوشهر با اعتبار ۱۵.۵میلیارد تومان خبر داد.

غلامرضا منتظری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر، با گرامیداشت روز جهانی خاک و با تاکید بر حفظ خاک و نقش آن در ادامه حیات بشر اظهار داشت: خاک یک نعمت الهی است و باید در حفظ و نگهداری آن بسیار تلاش کنیم.

وی با تاکید بر نقش خاک در زندگی انسان‌ها، جانوران و گیاهان افزود: منابع طبیعی استان بوشهر همزمان با سایر نقاط کشور در روز جهانی خاک عملیات اجرای طرح‌های مهم آغاز کرد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر از اجرای 89 پروژه در حوزه‌های مختلف خبر داد و گفت: این پروژه‌ها در قالب 14 طرح اجرایی شده که این طرح‌ها در حوزه‌های آبخیزداری، بیابان‌زدایی، جنگل‌کاری و مرتع‌داری است.

منتظری اجرای این طرح‌ها را در 8 هزار و 745 هکتار اراضی ملی استان بوشهر دانست و بیان کرد: اجرای طرح‌های یاد شده با اعتبار 15.5 میلیارد تومان آغاز شده است.

وی با اشاره به اجرای عملیات بیولوژیک آبخیزداری در مراتع بوشکان دشتستان خاطر نشان کرد: عملیات بیولوژیکی و نهال کاری به منظور حفظ و حراست از عرصه‌های منابع طبیعی، جنگلی و اکوسیستمی در بوشکان دشتستان آغاز شد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر با بیان اینکه هم‌اکنون عملیات آبخیزداری در حوزه‌های مختلف استان بوشهر در حال اجرا است، ابراز کرد: این طرح‌ها دارای پیشرفت فیزیکی مطلوبی است که اعتبارات آن از محل صندوق توسعه ملی تامین شده است.

منتظری با بیان اینکه آغاز درختکاری و تقویت پوشش گیاهی هم‌زمان با روز جهانی خاک آغاز شده است، تصریح کرد: به این منظور در بیش از 8 هزار هکتار از اراضی ملی، نهال‌کاری، جنگل‌کاری، مقابله با بیابان‌زایی و اصلاح و احیا مراتع در استان اجرایی شده است.

وی با بیان اینکه عملیات آبخیزداری سبب افزوده شدن به ظرفیت منابع آبی، آبخوان‌ها می‌شود افزود: در جریان بارندگی‌های پاییز روان آب‌های مطلوبی پشت سازه‌های آبخیزداری استان بوشهر ذخیره سازی شد.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :