پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - کسب رتبه برتر اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر در هفته دولت
سال تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها  |  منابع طبیعی بستر حیات وتوسعه
بازدید : 44 10 شهريور 1400 ساعت 13:9 شماره :88381

کسب رتبه برتر اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر در هفته دولت

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری بوشهر، استاندار بوشهر در بیست و چهارمین جشنواره شهید رجایی  با تبریک هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر خاطر نشان کرد: فعالیت و خدمات همه دستگاه‌های اجرایی قابل تقدیر و ستایش است چراکه با تلاش، عملکرد درخور توجهی به ثبت رسانده‌اند.

عبدالکریم گراوند فعالیت‌ها و اجرا طرح‌ها در شرایط سخت تحریم و جنگ اقتصادی با دشمن و وضعیت کرونایی را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: در شرایط که در محاصره اقتصادی قرار داشتیم و دشمن قصد داشت نظام اسلامی را از پای درآورد، طرح‌ها و برنامه‌های مهمی بدون وقفه اجرا و به بهره‌برداری رسید.

وی با بیان اینکه کرونا به بخش‌های گوناگون جامعه از جمله بخش اقتصاد و خدمات خسارت وارد کرد گفت: در 1.5 سال گذشته 1800 نفر از  بیماران کرونایی در استان بوشهر جان باختند و خسارت عمده‌ای به حوزه سلامت و اقتصاد جامعه وارد شد.

استاندار بوشهر خسارت به بخش اشتغال و معیشت را از دیگر صدمات کرونا و جنگ اقتصادی دشمن دانست و تصریح کرد: در این شرایط سخت تعداد تخت‌های بیمارستانی استان بوشهر از 950 به یک هزار و 750 تخت افزایش یافت و این درحالی است که در 4 سال گذشته در هر سال 100 تخت بستری به بخش درمان افزوده شد.

گراوند با اشاره به افزایش عمر ساختمان‌های درمانی و بهداشتی استان بوشهر گفت: در 4 سال گذشته ضمن افتتاح پروژه‌های مختلف درمانی و بهداشتی عمر ساختمان‌ها از 25 سال به 10 رسید.

وی افزایش طرح‌های ورزشی را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: در 4 سال گذشته هر 18 روز یک پروژه ورزشی در استان بوشهر افتتاح شده و در اجرا طرح‌های آبیاری نوین کشاورزی، اعتبار آن از 2 میلیارد تومان در سال به 24.5 میلیارد تومان افزایش یافت.

استاندار بوشهر اضافه کرد: با افزایش اعتبارات این بخش، اراضی تحت پوشش آبیاری نوین از یک‌هزار و 534 هکتار در سال به 3 هزار و 500 هکتار افزایش یافت.

گراوند از افتتاح نخستین بیمارستان در شهرهای جدید کشور در  شهر جدید عالیشهر بوشهر خبر داد و بیان کرد: بیمارستان عالیشهر بوشهر با 30 تخت به‌زودی افتتاح می‌شود که نقش مهمی در عرصه مقابله با کرونا دارد.

وی افتتاح سد در نقاط مختلف استان بوشهر را مورد اشاره قرار داد و خاطر نشان کرد: امسال سد باغان با ظرفیت 32 میلیون مترمکعب آبگیری و در اجرا 2 سد از محل فاینانس خارجی چین بیش از 2500 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری می‌شود.

استاندار بوشهر اجرا طرح‌های راهسازی با 2500 میلیارد تومان را از دیگر فعالیت‌ها دانست و افزود: در راستای ساخت مسکن ویژه محرومان و نیازمندان 2500 واحد مسکونی با انعقاد تفاهم‌نامه مورد توجه قرار گرفت که 1000 واحد آن تکمیل و تحویل شد و در هفته دولت امسال 474 واحد مسکونی دیگر تکمیل و افتتاح شد.

گراوند به حوزه تأمین آب آشامیدنی پرداخت و افزود: در این زمینه 850 کیلومتر از شبکه آبرسانی استان بوشهر نوسازی و اصلاح شد که با اجرا طرح‌های مهم و زیربنایی تابستان امسال بدون تنش و بحران در حال سپری است.

وی از سرمایه‌گذاری 1200 میلیارد تومانی در بخش پروژه‌های شیرین‌سازی آب دریا در استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: 2 پروژه 35 هزار و 17 هزار مترمکعب آب‌شیرین‌کن در مرکز استان بوشهر در حال اجرا است که به‌زودی فاز نخست آنها وارد مدار تولید می‌شود.

استاندار بوشهر اضافه کرد: با افتتاح این پروژه‌های آب‌شیرین‌کن و تولید روزانه 90 هزار مترمکعب آب مشکل شهر بوشهر برطرف می‌شود.

در این آیین 11 دستگاه اجرایی برگزیده استان بوشهر در بیست و چهارمین جشنواره شهید رجایی در شاخص‌های مختلف به عنوان برترین‌ها معرفی شدند و مورد تجلیل قرار گرفتند.

انتهای پیام/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :